Статьи в прессе

Двійники або пригоди «Герди» в українському шоу-бізнесі

Сьомий рік на сцені - стаж чималий, а сценічне ім'я співачки - її торговельна марка. Цікаво, як зреагувала б Ані Лорак, яку у світі кликати Кароліна, на появу суперниці, що привласнила б її сценічне ім'я, скопіювала імідж і виступала замість неї на сцені й по телебаченню? Імовірно, подала б у суд. Створення іміджу і його роскрутка в шоу-бізнесі чи ледве не найдорожча штука. Саме тому історія, що відбулася з полтавською співачкою "Гердою", що покоряє український пісенний Олімп, ідучи своїм власним тернистим шляхом, така непроста.

Романтична, ззовні приваблива дівчина, писала завжди, її вірші яскраві й людяні по суті й змісту, у яких Тетяна Наговська розкривала своє відношення до життя й людей. Вона видала збірник поезій і стала відомою не тільки в рідному місті, де її всі знали як поетесу, а й серед співаків, яким вона писала тексти до пісень. Свої ж пісні почала писати вже в досить зрілий вік. Тому вони такі усвідомлені, вражають силою слова й гармонією. Тетяна - автор музики й текстів. І виконавиця. У себе на Батьківщині вона є автором і ведучою популярної радіо-програми "Полтавський хіт". Уже другий рік – солістка-вокалістка Полтавської обласної філармонії. Виконує пісні винятково зі свого власного репертуару, що не завжди подобається адміністрації філармонії, але її успіх настільки переконливий, що чиновники підходять і піднімають зміцнені стереотипи. От документи, які варто процитувати: "Довідка. Наговська Тетяна Олександрівна працює в Полтавській філармонії на посаді солістки-вокалістки й має сценічне ім'я "Герда" або "... дійсно з 2001 року співробітничає з радіостанцією "Ваша хвиля" Полтавської ОДТРК "Лтава". Її пісні часто звучать у різноманітних музичних програмах під псевдонімом "Герда". Вона звучить не тільки в місті й області, її третій кліп успішно проходить ротацію й на провідних телеканалах. Напевно саме тому, що успіх до талановитої співачки прийти не забарився, а її сценічне ім'я таке голосне - і почалися проблеми, про які вона вирішила розповісти привселюдно. Ми зустрілися в редакції й розговорилися.

- Чому Ти вважаєш, що твоє сценічне ім'я використають інші, зовсім невідомі співачки?

- Є всі підстави так вважати, але доказів і конкретики поки ще мало. Мої знайомі бачили по телебаченню, а потім розповіли, що на програмі "Шанс" і на регіональному відбірному "Євро-баченні" була якась Герда. А історія із двійниками мене переслідує вже майже рік, хоча довести цей факт на рівні пійманої "Герди-2" або "З" не можу. У неї такі самі Кіски, які я плела собі для кліпу й фотосесій. А головне - це моє, виплекане у власній уяві й створене сценічно, підтверджене ім'я "Герда". Знаєте, як це мені? Начебто дитина, плід моєї уяви й фантазії, що я виношувала роками. Моя Герда - уже доросла дівчинка, скоріше, навіть молода жінка. Вона не має нічого схожого з тією Гердою, яка шукає свого Кая. Я дуже люблю казки, але реально, адекватно сприймаю життя й створюю свій стиль продумано й професійно. А дівчата, імен яких поки не називаю, також з Полтавської області. Не знати вони мене не можуть, якщо прагнуть слави й кар'єри. Хто їм порадив робити такі речі й для чого? Я догадуюся, але ловити на гарячому поки не збираюся, хоча й мовчати також не буду. Красти - це кримінал! Але в українському шоу-бізнесі важко щось довести, навіть на законодавчому рівні. Я пішла другим шляхом. Зняла кліп і буду доводити свою правду роботою. Знаю, хто це може бути, адже ця співачка зараз поруч із тими, з ким я колись починала або виступала в концертах. Не зрозуміло одне - що вони хочуть довести?

- Мені здається, це відбулося тому, що ти яскрава співачка й успішна особистість. Таким заздрять. Нагадай про свої альбоми й пісні, які вже стали хітами?

- Альбомів поки два. Працюю над третім. (Якось ожила й смутно посміхнулася, хоча взагалі - вона дуже весела й запальна). І свою "Герду" скривдити не дозволю.

Розмову вела Леся Самійленко ["Говорить і показує Україна" від 1 серпня 2007 р.]