Статьи в прессе

Відверто про Герду

"Від наших учинків, дій і розуму, залежить наше майбутнє. Сьогодення - це результат минулого"

Кожна людина має свій шлях, що відповідає єдності його духу й цілей, мрій і побажань. Але щоб розглянути це хитросплетення життєвих подій потрібно бути насправді сильною людиною. Адже за справедливе відношення до тебе в цьому житті потрібно боротися.

Іноді, щоб повірити у власні сили, ми повинні начебто спроектувати свої старання на інших людей. Так відбулося з нашою героїнею Гердою. Писати пісні для інших виконавців і груп, вона й не підозрювала до певного часу, що зможе сама дарувати часточку своєї душі не тільки через слово, але й через свій голос і музику. Пісня «Лабіринт» стала початком відліку самостійного шляху співачки й, до того ж, реакція на цю пісню людей, а також знавців музики змусили її повірити у власні сили й продовжувати свій шлях... шлях, що вона обрала, щоб дарувати людям філософію своєї душі. Надзвичайно важливо, що через цю філософію виконавиця намагається нести енергію й гармонію свого життя, не дивлячись на всі перешкоди, які супроводжують її в нашому шоу-бізнесі. Про ці перешкоди Герда розповідає, як про речі, які навпаки загартували її характер. Важливо й те, що жорстока несправедливість і купа двійників, які нібито випадково почали з'являтися на сцені, не зламали її.

Герда ніколи не афішує ці скандальні історії, щоб не робити собі «чорного» піару, що так любить «жовта» преса. А навіщо?! Звичайно, вона права в тім, що не хоче затьмарювати свою творчість даремною балаканиною й різними суперечками. Важливе значення в цьому зіграють документи, які офіційно підтверджують право співачки на своє сценічне ім'я й пісні, і прихильники, які не перестають повторювати їй після кожного виступу про її дійсність. Після цього, звичайно, нехай всі погані люди хоч тріснуть від заздрості, адже слово народу, що уже зараз розуміє хто є хто, має набагато переконливу дію, чим мільйони пліток і скандалів.

Взагалі, за образом співачки криється надзвичайно цікава людина, у деякій мері - альтруїст. Адже це саме їй і Володимиру Голубничему, директорові «Вашої хвилі», належить ідея створити на радіо «Ваша хвиля» передачу «Полтавський хіт» в ефірі якої може засвітитися будь-який молодий виконавець, або група. Хто ще, як не Герда, знає як важко в цьому світі показати свої ідеї музикантам-самородкам?! Це її горда відповідь всім вельможам, які за своєю заангажованістю й політифікацією не бачать справжнього мистецтва. А найважливіше те, що ця радіопередача й дотепер діє й дарує таланти, ніколи не замикаючись на моральній цензурі. «Якщо ти не розумієш тексту, або музики цього виконавця, значить у тебе зовсім інший склад душі, адже автор хотів щось показати своєю творчістю», - так, вона постійно повторює кожному, хто намагається поставити перешкоду молодому виконавцеві. Нехай ще не професіоналові у своїй творчості, але світлому у своїх прагненнях. Саме це вона доводить усім у своїй філософії творчості.

Сама ж співачка за увесь час свого активного творчого шляху вже має дуже великі досягнення: три альбоми, кожний з яких має свою перманентну особливість, і які надруковані провідними вітчизняними лейблами; чотири кліпи, два з яких мали шалений успіх на телебаченні; тисячі прихильників, які чекають Герду в різних містах України (саме дійсну Герду, а не її «брудного» двійника). Її вражаючий образ, що несе добро й дає спалахувати новим зірочкам. Насправді головним її досягненням залишається те, що вона в першу чергу людина, що не стала на шлях звіриного «досягнення» шоу-бізнесу. Кожна її пісня наповнена дійсністю душі, переживаннями й емоціями. У піснях Герди ви ніколи не почуєте комерційної нотки - це принизливо для її творчого духу. Вона дійсна й доводить це кожним концертом, кожною піснею, кожним словом. Невід'ємним станом душі Герди є заняття йогою за допомогою якої вона намагається жити в гармонії з миром і бажати миру, щастя й любові. У цьому їй допомагає її духовний наставник. Це не піар, а її світогляд на наше життя. Можливо цим хтось займається для піару, але для Герди це подих життя. Чому ж тоді ми не маємо можливості бачити її на сцені й насолоджуватися її творчістю?! Напевно, це питання потрібно задавати людям, які ставлять перешкоди Герді, які створюють компанії, до яких вона не має жодного відношення. Будемо сподіватися, що коли-небудь ми одержимо відповідь на це питання. А поки що будемо чекати нових зустрічей і нових пісень від справді творчої особистості й просто гарної людини.

Женя Март ["Полтавські оголошення" №29 від 23 липня 2008 р.]