Статьи в прессе

Герда випустила дебютний альбом

Перший альбом «казкової» полтавської співачки «Лабіринт» - про дорослі переживання, любов і вірність.

Вікторія Пікуль

 

Герда співає від душі й вірить в існування казок. Уже п'ять років виконує лише власні пісні. У квітні 2004 року зняла відеокліп на пісню «Сторінка любові», а в жовтні торік завершила роботу над першим сольним альбомом «Лабіринт», що з'явився на дисках в 2005-році. Уперше зі сценічним ім'ям Герда полтавчанка з'явилася на харківській сцені. Ідея так назватися виникла в самої співачки. Але образ гордої, доброї й розумної дівчинки дещо переосмислений. Це та ж героїня, але вже доросла. Вона співає пісні з філософським змістом і не розголошує свого імені, що дісталося їй при народженні, що адже так звикло до нового, що злилася з образом героїні казок. Тепер співачка по-новому дивиться на світ, намагається створювати добро й допомагати людям.

- Я з маленького починала, - розповідає Герда. - Поїхала у Львів, виступила, мене там сприйняли добре. У Харкові реакція глядачів була такою ж. Знаю, що дуже ризикувала, повинна була виходити дійсно як зірка. Хоча в мене зовсім не було досвіду роботи. Але коли друзі допомогли виступити на концерті, то я зобов'язана була виходити й грати цю роль «зірочки». Було страшно. Розуміла, що на мене дивляться тисячі людей, яким я або щось доведу, або вони мене з'їдять. І ніхто не бачив, як я плакала після концертів. Ніколи не забуду, як до мене підійшли брати автографи...

- Про що співає Герда?

- Перша пісня «Лабіринт» з'явилася в березні 2001 року. У ній розповідається про все моє життя, як я стала співачкою й сама відразу почала писати й слова, і музику. І це після клінічної смерті. Значить для цього Господь повернув мене з того миру.

У піснях відображається стан душі, мій світогляд. Наприклад, пісня «Зазеркальє» з'явилася після деяких подій в Україні. У цьому добутку говориться про те, щоб ми подивилися самі на себе, і те, що ми хочемо, то й побачимо.

- Чому майже всі ваші українські пісні сумні?

- Повинні бути й такі, але вони не повинні переважати, тому що коли більше оптимістичного, то й життя - більш сонячне. В одязі я теж намагаюся бути яркою. Мені це подобається. Тому навіть стиль, ті маленькі кіски, напевно, це дух дівчинки Герди, що вже співає дорослі пісні. «Лети», «Лабіринт» - це поп-рок. А взагалі пишу в різних стилях.

Полтавчанам досить відома пісня «С Днем рожденья». Вона замовлялася на радіо три роки підряд. І зараз часом замовляється. І людей ніхто до цього не примушував.

- Під таким ім'ям на сцену виходите лише Ви?

- Зараз почали з'являтися Герди. Наприклад, в «Шансі» була Герда. Не знати вони про мене не могли, тому що на «Інтер» віддавали колись мій компакт із піснями. Просто побачили, що мене ще не було у великому шоу-бізнесі, і вирішили пограти з ім'ям. Зараз, звичайно, усе затихло. Тому що пісні мої вже багатьом відомі.

- Яка Ви в житті?

- Ти повинен завжди відповідати тому образу, що створив, і на тебе звертають увагу буквально у всьому. Мені це неприємно. У житті дуже проста людина. Не люблю, коли зірка із себе таке щось...

- Чим займаєтеся, крім сольної кар'єри?

- На радіостанції «Ваша хвиля» з Володимиром Голубничим ведемо програму «Полтавський хіт». Ми її створили, щоб розкривати справжні таланти. Почала співробітництво з філармонією - пішла туди працювати, щоб якось реалізувати свої творчі плани. Тепер я солістка-вокалістка.

- Важким було сходження на Полтавську сцену?

- Кілька разів їздила в Київ, спілкувалася з музикантами й продюсерами. Мені говорили, що мої пісні для них - «не формат». Зараз те, що я випустила, уже той формат. І аранжування краще. А на Полтавській сцені пробивалася через знайомих: там хлопці домовилися, там музиканти дозволили мені вийти... Вважаю, що народ - головний суддя.

- Герда, яка у Вас освіта?

- У мене консерваторія, небесна. Я довела в Києві, що самородки бувають більше сильні, чим ті, що мають фахову освіту. А взагалі я медик.

- Які ваші мрії?

- Хочу, щоб мене підтримали в рідному місті. Для мене дуже важливо не відчувати себе чужою серед своїх.

[Інформаційна група "Жовта газета", Коло №6 (139) від 17 лютого 2005 р].